Az OTP Bank hitelezi a kkv-kat

Június 3-ától az OTP Bank fiókjaiban is igényelhetik az MNB Növekedési Hitelprogramjának kedvezményes hiteleit a kis- és középvállalkozások.

Az elmúlt két évben a bank több mint százmilliárd forintnyi indikatív hitelajánlatot küldött nem csak a saját ügyfeleinek, az idén pedig több tízezer kisvállalati ügyfelét keresi meg hasonló lehetőséggel. Az OTP Bank a válság kitörése óta is folyamatosan finanszírozza a kis- és középvállalatokat, amit tőkeereje, országos jelenléte és tanácsadói hálózata támogat.

Az OTP Bank aktívan részt vesz a jegybank június elsején indult Növekedési Hitelprogramjának I. és II. pillérében, hiszen elkötelezett abban, hogy a kis- és középvállalkozások számára segítsen megtalálni az optimális finanszírozási megoldást. A bankcsoport által végzett igényfelmérés alapján az MNB-től megigényelt és megkapott összeg közel fedi egymást. Az OTP Bank többféle, a programnak megfelelő hitelkonstrukciót dolgozott ki, amelyek már igényelhetőek a bankfiókokban, kereskedelmi banki centrumokban.

„A Növekedési Hitelprogram minden bizonnyal fellendíti valamennyire a vállalati hitelezést, hiszen az alacsonyabb és fix kamat mindenképpen kiszámíthatóbbá teszi az ügyfél terhét. Úgy véljük azonban, hogy ez csak részben eredményez piaci bővülést, inkább a hitelkiváltás lesz a jellemző. Az OTP Bank számára teljesen természetes, hogy az MNB programmal együtt, és azzal párhuzamosan a bank saját kkv hitelezési programja is aktívan folytatódik” – mondta Gyuris Dániel vezérigazgató-helyettes.

Az elmúlt két évben a bank több mint százmilliárd forintnyi indikatív hitelajánlattal kereste meg a kis- és középvállalkozásokat, az idén pedig több tízezer kisvállalati ügyfélnek nyújt indikatív ajánlatot 3 és 25 millió forint között. Az OTP Bank tehát eddig is aktív volt a vállalati szegmens hitelezésében.

Mint ismeretes a Növekedési Hitelprogram I. és II. pillérének célja a gazdaság fellendítése a beruházások ösztönzésén keresztül a kkv-k finanszírozási helyzetének javításával. A hitelcélok kötöttek, a kedvezményes konstrukció kizárólag beruházásra, forgóeszköz-vásárlásra, EU-s támogatás önrészére és előfinanszírozásra, illetve ilyen célú hitelek kiváltására fordítható, valamint devizahitelek forinthitellé történő átalakítására lehet igénybe venni. Ugyanakkor nem igényelhető rulírozó vagy folyószámlahitel, emellett az is fontos kritérium, hogy a 90 napon túli késedelem esetén a hitel teljes összegére vonatkozó visszafizetési kötelezettséget ír elő a jegybank. A hitelprogram feltételei mellett a hiteligénylőknek természetesen a bankok hitelbírálati követelményeinek is meg kell felelniük. A program céljainak teljesülése érdekében az MNB rendszeresen ellenőrizni fogja a programban résztvevő kereskedelmi bankokat és a vállalkozásokat is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.