Csődvédelmet kért autórészlegére a Csiki-Bege cégcsoport
Csiki-Bege Lajos elmondta: azért választották a csődvédelem eszközét – melynek során a finanszírozók legalább kétharmadának és a cégnek közösen kell rendeznie a követelések kérdését -, mert jelenleg „egyik finanszírozó a másiktól fél”, mindenki a saját követelését próbálja meg érvényesíteni, akár a másik számára kedvezőtlen lépésekkel is.
Megroppant a likviditás
Az autókereskedelem mellett az ingatlanpiac és az egészségügyi szolgáltatások területén aktív cégcsoport likviditási helyzetének megroppanása a hitelek fedezetéül szolgáló autók áresése, valamint a devizahiteleket megdrágító forintgyengülés miatt következett be – mondta el Csiki-Bege Lajos.
Az üzletember bizakodó
Az üzletember bizakodásának adott hangot, hogy a csődvédelem keretében rendelkezésre álló harminc napon belül sikerül megállapodni a finanszírozókkal. Egyúttal emlékeztetett arra, hogy a csődvédelem jogintézménye nem azonos a csőddel, valamint hogy a mintegy kétszáz főt foglalkoztató cég működése ebben az időszakban is zavartalanul folytatódik.
Az árrés a kamatokat sem fedezi
A cégvezető rámutatott, hogy a jelenlegi piaci helyzetben az értékesítés árrése az autók megvásárlására felvett hitel kamatait sem fedezi a kereskedőházak számára. Úgy vélte, hogy az autópiac kilátásai meglehetősen borúsak Magyarországon, ezért olyan állami ösztönzőprogramot szorgalmazott, amely fellendíti a mintegy negyvenezer főnek munkát adó szektort.
Vélemény, hozzászólás?