Category Archives: Cég
Nitrogénművek: lépni kell a gázár miatt kialakult helyzetben
A Nitrogénművek is támogatja az Európai Műtrágyagyártók Szövetségének azt a felhívását, mellyel az Európai Bizottsághoz és a tagállamok hatóságaihoz fordulnak a műtrágyapiacon kialakult kritikus állapot azonnali kezelésével kapcsolatban. A felhívás a következő linken érhető el: https://www.fertilizerseurope.com/newsevents/press-releases/
Most kell műtrágyát venni!
A gázár már durvább, mint a bitcoin, és ennek mindannyian megfizetjük az árát – címmel közölt cikket a g7.hu. A cikkben nyilatkozik Bige Dávid, a Nitrogénművek igazgatóságának tagja, aki felhívja a figyelmet: nem érdemes várniuk a gazdáknak a műtrágya árcsökkentésre, a kockázatok csökkentése érdekében azt javasolják, hogy mihamarabb raktározzanak be a szezonra szükséges műtrágyával, különben olyan mértékű logisztikai fennakadások fognak jelentkezni az első negyedévben, ami beláthatatlan következményekkel jár.
Több mint 5 milliárdból fejleszt a 40 éves Vitafort
Folyamatosan termel a Nitrogénművek és készül a szezonra
A rekord magas gázárak az ammóniagyártás eredményességét Európa-szerte negatívan érinti, aminek következményeként számos műtrágya gyár jelentette be leállását. A Nitrogénművek Zrt. egy rövid karbantartást követően, elindította termelését, ezzel is biztosítva a hazai mezőgazdaság ellátásbiztonságát a közelgő műtrágyázási szezonra.
A fokozatos zöldítés útján halad a Nitrogénművek
A Nitrogénművek Zrt. a műtrágyaiparban az elsők között megvalósíthatósági tanulmány kidolgozásába kezdett a „zöld” ammónia előállítás hazai bevezethetőségéről, amellyel jelentősen csökkentheti ökológiai lábnyomát – tájékoztatott Bige Zoltán, a társaság stratégiai igazgatója, az igazgatóság tagja. Kifejtette: a műtrágyagyártás megfelelő szabályozási és támogatási környezettel meghatározó szerepet játszhat a legégetőbb fenntarthatósági európai kihívások megoldásában. A Nitrogénművek az Európai Beruházási és Fejlesztési Bankkal (EBRD) együttműködve azon dolgozik, hogy növekedjen a péti ammónia-előállítás energiahatékonysága és vizsgálja, hogy megújuló energia felhasználásával hogyan lehetne a „zöld” ammónia előállítását meglévő gyártófolyamatba integrálni.
Nitrogénművek Zrt. bejelentése a karbantartási időszak befejezéséről
Szeretnénk tájékoztatni Tisztelt Partnereinket, hogy egy 40 napos karbantartási időszakot követően termelési tevékenységünket újraindítottuk. A leállás alatt elvégeztünk minden olyan javítási, tisztítási és fejlesztési tevékenységet, amely biztosítja a megbízható és gazdaságos működést a következő évekre.
Új e-kereskedelmi logisztikai központot nyitott a Trans-Sped Nagytarcsán
Nincs házi őrizetben Bige László
Ügyfeleivel közösen támogatja a méhészeti szektort a Takarékbank
Termőföld értékmeghatározás azonnal – termofoldertekeles.hu
Tovább bővíti mátészalkai gyárát a FrieslandCampina
Csaknem 9 százalékkal nőtt a Spar árbevétele tavaly
Jelentés a Nitrogénművek 2020 éves eredményéről
A mai napon a Nitrogénművek Zrt. közzétette konszolidált éves beszámolóját a 2020-as évre vonatkozóan. A 2020-as év kihívásokkal teli, de eredményes volt a társaság számára.
Megállapodott a mezőgépgyártókkal a Takarékbank
A mezőgazdasági gépgyártók és a magyar gazdálkodók gépbeszerzésének kedvezőbb finanszírozására kötött együttműködési megállapodást a Mezőgépgyártók Országos Szövetsége és a Takarékbank, a megállapodás értelmében a két szervezet információ- és tapasztalatcseréje mellett a hitelintézet tanácsadással, szakmai képzésekkel, piaci előrejelzésekkel is segíti az ágazat versenyképességének javítását – közölte a Takarékbank.


















